„Absolwent z pasją” PDF Drukuj Email
28 września uczniowie klas I, klasy specjalnej I – III oraz oddziałów zerowych uczestniczyli w spotkaniu z panem Jerzym Rutem, absolwentem naszej szkoły oraz wielkim pasjonatem  pszczelarstwa. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Pasja szansą na ciekawe życie”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku.

Nasz Gość w bardzo serdecznej atmosferze opowiedział dzieciom o życiu pszczół, pracy, zwyczajach oraz ich znaczeniu w przyrodzie. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć ul oraz przyrządy pszczelarza tj. podkurzacz, strój ochronny, ramkę, odsklepiacz widelcowy. Mieli też okazję zobaczyć żywe pszczoły, spróbować pysznego miodu z pasieki pana Jerzego oraz poczęstować się miodowymi pierniczkami.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!        

galeria  

 

„PASJA SZANĄ NA CIEKAWE ŻYCIE” – to projekt, który będzie realizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku od IX do XII 2019 r. w ramach dotacji Burmistrza Miasta Przeworska – zadanie publiczne: Ochrona  i promocja zdrowia – z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Zaplanowano realizację trzech działań:

I.       ABSOLWENT Z PASJĄ - możliwość podzielenia się swoją pasją z innymi;

II.     POSZUKIWANIA PASJI – warsztaty kulinarne i artystyczne;

III.  Z PASJĄ O PASJACH - Konkurs na komiks, opowiadanie, prezentację lub film opowiadający o pasjach, zainteresowaniach.

 

13 IX 2019 r., w ramach pierwszego działania odbyło się spotkanie z pszczelarzem p. Wiesławem Kubasem, członkiem Koła Pszczelarzy w Przeworsku. Pan Wiesław opowiedział uczniom klas III jak zrodziła się Jego pasja, pokazał sprzęt potrzebny pszczelarzowi do prac w pasiece, opowiedział o życiu pszczół. Dzieci skosztowały miodowe pierniki i poczęstowały się pysznym miodem z pasieki naszego Gościa. Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie!

Koordynator projektu:

Dorota Paszkowska

               

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.