Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
W dniu 9 września w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku pana  Mariusza  Czyrnego. W spotkaniu pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” uczestniczyli uczniowie klasy I a oraz kl. specjalnej I-III. Pan policjant poinformował   dzieci o zachowaniu bezpieczeństwa w  drodze do szkoły, omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej oraz jeździć rowerem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali plan lekcji ze słynnym słonikiem Policeuszem. Zostały wykonane również pamiątkowe zdjęcia. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą pozytywne efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.