Spotkanie z policjantem w kl. 0 A PDF Drukuj Email

Zbliża się okres wakacji, dlatego do naszej szkoły w dniu 7 czerwca 2019 r.  został zaproszony przedstawiciel policji, pan Mariusz Janicki. Tradycyjnie, tuż przed wakacjami policjanci przypominają dzieciom i młodzieży o niebezpieczeństwach, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku oraz rozmawiają o tym, jak ich unikać. Podczas tego spotkania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” policjant przypominał najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych oraz właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi. Funkcjonariusz przypomniał też numery alarmowe oraz schemat postępowania w sytuacji, kiedy dziecko zgubi się w tłumie lub na plaży. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały panu policjantowi za poświęcony czas i dobre rady oraz zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.