I ty możesz zostać superbohaterem PDF Drukuj Email

Dnia 6 czerwca 2019 r. w naszej szkole realizowany był Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM". Beneficjentami programu byli uczniowie  klas piątych, których w szkole mamy pięć oddziałów. Jego celem jest zwiększenie wiedzy młodego pokolenia na temat udaru mózgu, przyczynienie się do prawidłowego rozpoznania i właściwego reagowania na jego objawy, a także wpływ na profilaktykę tej choroby. Formularz zgłoszenia szkoły został wysłany dnia 27.03.2019 r. za zgodą pana dyrektora szkoły Bogdana Sebzdę przez nauczyciela wychowania fizycznego Danutę Piekło na adres stopudarom.

Pani dr biologi Małgorzata Cieślawska z firmy BOEHRINGER INGELHEIM i STOWARZYSZENIA UDAROWCY - "Liczy się wsparcie" przyjechała do nas z Warszawy i w atrakcyjny i przystępny dla dzieci sposób dokonała prezentacji. Przeprowadzone zostało doświadczenie obrazujące zator naczyń krwionośnych, dzieci rozwiązywały krzyżówki uwzględniające tematykę zdrowotną , uczyły się rozpoznawać udar niedokrwienny mózgu. Na koniec otrzymały upominki i materiały do zapoznania się w domu, by wraz z rodzicami i  dziadkami zapoznać się z nimi.

Dziękuję pani dr Annie Kozak- Sykale ordynatorowi oddziału neurologicznego w Przeworsku za przekazanie informacji o realizowanym programie i uczestnictwie w prezentacji programu.

galeria 

 

                                                                                                     nauczyciel wychowania fizycznego mgr Danuta Pieklo

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.