Wojewódzki Konkurs Logopedyczny "Trzeszczące wierszyki w Afryce" PDF Drukuj Email
 
Dnia 13 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Przeworsku, odbyła się uroczysta gala rozstrzygająca II Wojewódzki Konkurs Logopedyczny "Trzeszczące wierszyki w Afryce". Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Przeworska. Tegoroczna tematyka konkursu dotyczyła życia  i zwyczajów afrykańskiego lądu. Forma tej aktywności dziecięcej miała na celu wykonanie pracy plastycznej lub napisanie wiersza. Konkurs miał na celu upowszechnianie kultury żywego słowa, rozbudzanie językowej i plastycznej twórczości u dzieci, wzbogacanie słownictwa i umiejetności wypowiedzi. Jego założeniem było także rozwijanie zainteresowań literackich i czytelniczych oraz zwrócenie uwagi na piekno mowy ojczystej. Osobą prowadzącą tą uroczystość była logopeda szkolny Dorota Czarny-Konieczny, która jest także inicjatorką tej imprezy. Dyrektor szkoły pan Bogdan Sebzda wręczał  dyplomy i nagrody wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom.  W skład zespołu organizacyjnego weszły: p. Edyta Puchała-Bułaś, p. Agata Jurkiewicz, p. Anna Rosół, p. Renata Bondyra, p. Małgorzata Balawender, p. Małgorzata Kądziołka, p. Wioletta Jaskuła, p. Paulina Wichot, p. Agnieszka Łosiniecka, p. Paulina Gnatek, p. Anna Dybka, p. Elżbieta Kubaszek, p. Urszula Kuryło oraz panie z biblioteki szkolnej w osobach: p. Marii Pasterskiej  i p. Renaty Łojko.

            W konkursie wzięło udział 169 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Chmura, p. Joanna Szular, p. Bożena Szymanowska, p. Danuta Krupińska, p. Łucja Gołębiowska,      p. Marian Pieniążek wyłoniła 28 laureatów. Uroczystą galę rozpoczęła piosenka pt. "Dżungla"  w wykonaniu uczniów klas II świetlicy szkolnej pod opieką p. Renaty Bondyry. W spotkaniu wzięły również udział dzieci z oddziałów przedszkolnych: kl 0 a, które pod opieką p. Agnieszki Bartnik i p. Katarzyny Pałki zaprezentowały taniec pt. "Przed polowaniem". Klasa "0" b przedstawiła inscenizację teatralną pt. "Afryka", która została przygotowana przez panie: Annę Filip, Wiolettę Jaskułę i p. Kamilę Gierczak. Galę uświetlniły recytacje wierszy laureatów konkursu, w wykonaniu uczniów klas V Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku pod kierunkiem  p. Joanny Hołowaty. Podsumowaniem gali był taniec "Waka, waka" w aranżacji uczennic świetlicy szkolnej,  z klas I. Uczennice przygotowała pani Anna Dybka. Oprawą muzyczną podczas gali zajmowali się pan Sławomir Fluda i p. Mariusz Siuśta. Szczególne podziękowania kierujemy                       do sponsorów imprezy: Burmistrza Miasta Przeworska, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku,  p. Tomasza Wajdy z firmy Tozamet, Stowarzyszenia Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku, pana Kazimierza Szczygielskiego z księgarni "Atlas", pana Mieczysława Słomy z Piekarni Rozbórz,  pani Barbary Gawlikowskiej-Półtorak z Biura Rachunkowego LEX, Centrum medycyny Dziecięcej w Przeworsku, pana Rafała Króla z firmy M&R-BUD, p. Piotra Grunta z firmy Perfect Home, p. Marka Cedzidło z firmy Sypermont,                   p. Dominika Cedzidło z firmy Pronik, firmy ARTHOME – producenta architektury przenośnej, salonu Orange  w Przeworsku, sklepu z kawą i herbatą "Aromar", p. Moniki Górskiej – właścicielki sklepu z bielizą "Oliwia" w Przeworsku.

            Konkurs pozwala na odniesienie pierwszych dziecięcych sukcesów, oraz służy rozbudzeniu ich twórczej aktywności.                                                                                                                                              

 

                                                     Dorota Czarny-Konieczny      

     Edyta Puchała-Bułaś

 

 galeria

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.