Dzień Dziecka w kl. 0a PDF Drukuj Email

         

  Dzień Dziecka to długo wyczekiwany dzień zwłaszcza przez  najmłodsze dzieci. W tym szczególnym dniu nasza grupa wybrała się do Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia około 1200 eksponatów obrazujących historię ochrony przeciwpożarowej i straży pożarnej z terenu powiatu przeworskiego, m.in. sikawki podręczne  tzw. „szpryce” i konne, drabiny, bosaki, tłumice, mundury strażackie, galowe, ćwiczebne i bojowe, hełmy strażackie, oraz wodny sprzęt gaśniczy: węże pożarnicze, prądownice, zbieracze, pływaki i wiele innych. Uzupełnieniem ekspozycji były różne pamiątki pożarnicze: medale, odznaczenia, spinki do hełmów oraz pieczęcie. Wycieczka cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem,  zwłaszcza wśród chłopców. Kolejną niespodzianką były życzenia i słodki poczęstunek, a także miłe chwile spędzone przy przeworskiej fontannie połączone z degustacją pysznych lodów.  Zakończeniem dnia pełnego atrakcji  była wspólna wizyta na szkolnym placu zabaw.

galeria

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.