Poznajmy się - Dzień angielski PDF Drukuj Email

      

  W dniu 15 grudnia 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas: IVa, IVd, Va, VIIc  na uroczystości „Poznajmy się – DZIEŃ ANGIELSKI” realizowanej w ramach projektu „Otwarte Wrota realizowanego  przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku w ramach programu „Działaj Lokalnie” finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku.. Program artystyczny został przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego: p. Małgorzatę Kolczak i p. Alicję Nowinowską.

          Tematem przewodnim był zwyczaj przygotowywania i picia herbaty tzw. five o’clock. Uczennice klasy VIIc opowiedziały historię tej narodowej brytyjskiej tradycji, przedstawiły rytuał parzenia herbaty, sposób jej podawania oraz preferencje herbaciane Anglików. Wszyscy mogli napić się herbatki „po angielsku” -  bardzo mocnego naparu herbacianego       z mlekiem oraz poczęstować się pierniczkiem.

          Po degustacji nadszedł czas na poznanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia obchodzonych na Wyspach Brytyjskich. W przygotowanej prezentacji multimedialnej dzieci poznały symbole świąteczne takie jak: Mikołaj (Father Christmas), choinka (Christmas tree), obiad świąteczny (Christmas dinner), jemioła (mistletoe), pastorałki (carols) i wiele, wiele innych. Szczególną uwagę wzbudził pokaz rozrywania „crackersa”, czyli takiego dużego cukierka, w którym znajdują się słodycze, mały prezent i karteczka        z dowcipem.

          W całość uroczystego spotkania były wplecione piosenki i kolęda w j. angielskim wykonywane przez uczennice klasy IVa – Wiktorię Wojas, Anastazję Pasierbiewicz, Katarzynę Słowik oraz uczennicę klasy VIIc Wiktorię Ruchałę. Wiktoria zagrała na gitarze i zaśpiewała starą szkocką piosenkę „Auld Lang Syne”, która kojarzy się                     z powitaniem nowego roku i mówi o wspomnieniach z młodości i przyjaźni.

          Na koniec spotkania, życząc wszystkim wesołych świąt, razem śpiewaliśmy znane piosenki świąteczne „We wish you a Merry Christmas”, „Last Christmas”, „Snow is falling”, które wprowadziły nas w czas oczekiwania na zbliżające się święta.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.