Konkurs Origami 12 grudnia 2017 PDF Drukuj Email

12 grudnia 2017 r. w Ratuszu miejskim odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Origami „Nadchodzi czas kolędowania – ozdoba choinkowa”
      Sztuka origami pochodząca z Dalekiego Wschodu doskonale komponowała się w naszym projekcie z dniem chińskim, wietnamskim czy warsztatami origami, w których uczestniczyło wielu naszych laureatów. Ponieważ projekt kończy się w grudniu – miesiącu świątecznym – stąd tematyka prac konkursowych.
W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas utwory wykonane przez uczennice Prywatnej Szkoły „Muzyczny świat”: Lenę Laskę, Martynę Krzan oraz Wiktorię Wojas.
     W konkursie wzięło udział 41 uczestników. Prace oceniane były w 4 kategoriach przez komisję w składzie: przewodnicząca: S. Monika Bałasz, członkowie: p. Halina Superson, p. Amelia Lasek-Panek, p. Anna Dybka, p. Dorota Czarny-Konieczny.
Nagrody i dyplomy wręczali S. Monika Bałasz i p. Marek Ryznar – pracownik Referatu Promocji Miasta Przeworska.

I kategoria – uczniowie szkół podstawowych

• I miejsce: Magdalena Lepa - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku op. Ewelina Czepiel
  • II miejsce: Julia Panek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku op. Małgorzata Rybak-Bilska
  • III miejsce: Izabela Majkut – Szkoła Podstawowa w Laszczynach op. Jolanta Majkut
  • wyróżnienia: Julia Lech, Zuzanna Cedzidło – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku op. Małgorzata Rybak-Bilska

II kategoria – uczniowie gimnazjum

• I miejsce – Barbara Rojek - Gimnazjum nr 1 w Przeworsku op. Renata Szlachta
  • II miejsce – Oliwia Dryniak - Gimnazjum nr 1 w Przeworsku op. Renata Szlachta

III kategoria – uczniowie szkół średnich

• I miejsce – Anna Filar - Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku op. Ilona Sznajder-Jabłońska
  • II miejsce – Amanda Zięba Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku op. Ilona Sznajder-Jabłońska
  • III miejsce – Karolina Łączkowska Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku op. Ilona Sznajder-Jabłońska
  • wyróżnienie – Sara Wojtowicz Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku op. Ilona Sznajder-Jabłońska

IV kategoria – osoby dorosłe

• I miejsce – p. Zofia Nowak
  • II miejsce – p. Agnieszka Podłęcka
  • wyróżnienie – p. Bogumiła Jarosz

Nagrody konkursowe zostały ufundowane przez p. Joannę Kuryło, Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Sklepik „Tuptuś” przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2.
W działaniach projektu „Otwarte Wrota” towarzyszą nam wytrwale uczniowie kl. III TŻU Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku wraz z opiekunem p. Iloną Sznajder-Jabłońską. Tym razem zaprezentowali swoje zdolności kulinarne przygotowując poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości podsumowania konkursu. Dziękujemy za życzliwość i współpracę Dyrekcji Szkoły p. Stanisławowi Mrugale i p. Marii Głąb.
Dziękujemy za życzliwość i pomoc Pracownikom Promocji Miasta.