Święto Niepodległości 2017 PDF Drukuj Email

To co przeżyło jedno pokolenie,

Drugie przerabia w sercu i pamięci

I tak pochodem idą cienie... cienie...

Aż się następne znów na krew poświęci!

11 listopada to bardzo ważny dzień w historii naszego kraju, symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

W przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. W programie artystycznym przygotowanym przez panie Joannę Hołowaty i Dorotę Chmurę wzięli udział uczniowie klasy IV c i Va , którzy w formie narracji i recytacji przedstawili najważniejsze etapy walki Polaków o niepodległość. Wyświetlono także krótki animowany film przypominający dzieje państwa polskiego od przyjęcia chrztu przez Mieszka I do wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Uroczystość uświetniły utwory: ,,Przybyli ułani’’, ,,Ułani, ułani malowane dzieci’’, ,,Serce w plecaku’’ w wykonaniu ubranych w przepiękne stroje ludowe uczniów kl. III d pod opieką p. Edyty Puchały – Bułaś oraz piosenka ,, Jedenasty listopada’’ , którą zaśpiewała Julia Cyburt z kl.III a przygotowana przez p. Annę Dołhun. Podkłady muzyczne do narracji i recytacji ułożył p. Mariusz Siuśta. Uczennice p. Mariusza Siuśty zaśpiewały trzy piosenki:

- Anastazja Pasierbiewicz kl. IV a - ,,Rozkwitały pąki białych róż’’
- Wiktoria Ruchała kl. VII c - ,,Wolność’’ M. Grechuty

- Julia Panek kl. V c - ,,Wolność- kocham i rozumiem...?’’

Oprawę plastyczną uroczystości przygotowali wraz z harcerzami p. Agnieszka Bernacka i p. Marian Pieniążek.

Dorota Chmura