Przeworsk w proteście przeciwko przemocy wobec najmłodszych PDF Drukuj Email

1,5 tysiąca osób wyszło na ulice Przeworska, by sprzeciwić się przemocy wobec najmłodszych i bezbronnych. W tłumie maszerujących z pomarańczowymi wstążkami byli: nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele służb, a nawet przedszkolaki. Akcja odbyła się w ramach ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Jej hasło brzmi: Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem.

Agnieszka Puchalska, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie - Takie działania prowadzimy już od ubiegłego roku interdyscyplinarnie, ze wszystkimi służbami. W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy razem z policją. Natomiast w tym roku w naszym mieście wydarzyło się coś wyjątkowego, ponieważ dołączyły wszystkie służby. Dzisiejszy przemarsz i dzisiejsze działania są początkiem różnych lokalnych inicjatyw służb, które rozpoczynają działania w ramach akcji 19 dni.

Bogdan Sebzda, dyrektor SP NR 2 w Przeworsku - Przede wszystkim celem akcji jest stop przeciw przemocy dla dzieci, przeciw prześladowaniom dzieci. Dlatego prowadzimy różne zebrania z rodzicami, pogadanki. Dzieci rysują plakaty, rysują prace plastyczne, gdzie pokazują, jaka przemoc ich dotyka, czy to przemoc w domu, czy przemoc na boisku, czy w szkole. Więc walczymy z tym. Chcemy, żeby się dobrze rozwijały, prawidłowo rozwijały. Żeby nie było czegoś, co by przeszkodziło dzieciom w prawidłowym, zdrowym, dobrym rozwoju.

Anna Darecka, Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Przeworsku - Nie musieliśmy nikogo namawiać, ponieważ nikt z nas nie godzi się na przemoc.

Wojciech Superson, zastępca burmistrza Przeworska - Pomoc dzieciom, młodzieży, która jest krzywdzona w rodzinach, nie tylko w rodzinach, ale i w środowisku, w którym się znajduje, to jest pomoc niezastąpiona. I my rodzice, my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby im pomagać, żeby im dać tę pomocną dłoń.
 
TVP Rzeszów
 

 
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.