„Uroczyste Pasowanie na Czytelnika” PDF Drukuj Email

19 października 2017 roku w Dziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej miała miejsce uroczystość „Pasowania na Czytelnika”, w której udział wzięli uczniowie klasy II „a” z panią wychowawczynią Agatą Jurkiewicz i II „b” z panią wychowawczynią Elżbietą Kubaszek. W uroczystości uczestniczyli również asystenci klas pani Urszula Kuryło i pani Ewelina Czepiel. W tym dniu uczniowie mieli okazję zwiedzić wszystkie działy biblioteki, obejrzeć jej zbiory, a także zadać pracownikom nurtujące ich pytania.

Oficjalna część uroczystości odbyła się w Czytelni Działu Dziecięcego. Sześćdziesiąte urodziny Misia Uszatka były doskonałą okazją do zaproszenia drugoklasistów do lepszego poznania bohaterów polskich dobranocek. Dzieci wysłuchały kilku opowiadań z książek Czesława Janczarskiego pt. „Przygody i wędrówki Misia Uszatka” oraz „Nowi przyjaciele Misia Uszatka”, a następnie musiały odpowiedzieć na wiele pytań związanych z usłyszanymi tekstami. Drugoklasiści wykazali się duża wiedzą, zdobywając wiele „cukierkowych punktów” w prezencie dla swoich wychowawczyń. Ciekawą konkurencją była zabawa „Gdzie jest miś?” na podanie rysopisu zaginionego bohatera w lesie. Największe zainteresowanie wzbudziły „kalambury z emocjami”. Za pomocą pantonimy, losujący karteczkę z misiowego pudełeczka, uczeń miał pozostałym uczestnikom spotkania pokazać emocje, towarzyszące Misiowi Uszatkowi w jego opowiadaniach.

Czas urodzin szybko dobiegł końca i nastąpiła oficjalna część pasowania, którego dokonała pani Cecylia Mróz. Każdy pasowany przez panią bibliotekarkę uczeń otrzymał dyplom i słodki upominek z niespodzianką, a panie wychowawczynie wspaniałe wydanie „Misia Uszatka” oraz jego małą podobiznę, w formie maskotki.

 galeria

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.