Spotkanie pokoleń…78. rocznica wybuchu II wojny światowej PDF Drukuj Email

27 września br. odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej zorganizowana przez Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Przeworsku. Podczas spotkania, w którym oprócz Kombatantów uczestniczyli m.in. Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel i Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka, zostały wręczone odznaczenia i dyplomy za upowszechnianie tradycji kombatanckich.

Z rąk przedstawiciela Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP dr Józefa Lorenca dyrektor szkoły pan Bogdan Sebzda otrzymał list z podziękowaniem, a pani Danuta Krupińska Odznakę za Zasługi dla ZKRP i BWP.

Pan Julian Kamycki, prezes ZKRP i BWP w Przeworsku, w swoim wystąpieniu podkreślił m.in. zaangażowanie naszej szkoły w popularyzowanie i utrwalanie pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystość uświetnił występ uczniów naszej szkoły przygotowany przez Danutę Krupińską, Annę Dołhun i Mariusza Siuśtę. Wiersze w recytacji Karola Ochyry, Wiktorii Dryli, Kariny Zaręby i Wiktorii Kowal oraz piosenki patriotyczne wyśpiewane przez Julię Stepaniak, Wiktorię Ruchałę, Amelię Sobiegraj, Ninę i Lenę Majczak oraz Olę Firletę wywołały wiele wspomnień i wzruszeń. Kinga Walaszek i Wojciech Bondyra przypomnieli bohaterstwo żołnierzy polskich walczących na frontach II wojny światowej i ogrom ofiar jakie poniosło wówczas polskie społeczeństwo.

galeria

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.