Poznajmy się - Dzień Polski PDF Drukuj Email

  

W bardzo miłej atmosferze, w rytmie poloneza i krakowiaka, przy dźwiękach muzyki ludowej i piosenek kapeli podwórkowej przebiegło spotkanie „Poznajmy się – DZIEŃ POLSKI”.

 

            Były chwile refleksji i zadumy podczas recytacji „Katechizmu polskiego dziecka” przez najmłodszych uczniów SP 2 oraz śpiewu patriotycznych pieśni m.in. „Ojczyzno ma” przez zespoły wokalne naszej szkoły. Dostojne kroki poloneza w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Chałupkach przeniosły widzów na szlacheckie dwory.  Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Przeworsku,  z wdziękiem zatańczyły krakowiaka i taniec przeworski.  Muzyka podwórkowa i biesiadna w wykonaniu Przeworskiej Kapeli Podwórkowej „BEKA” porwała do śpiewu całą salę.  Piękne stroje i piosenki ludowe Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Urzejowicach i Studzianie zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pani Katarzyna Ignas – etnograf Muzeum w Przeworsku zaprezentowała  album o przeworskich strojach ludowych.

 

Nikt nie przeszedł obojętnie obok stołów zastawionych regionalnymi potrawami. Wszyscy – dzieci i dorośli – znaleźli dla siebie coś smacznego! Były makowce, serniki, pączki, pierniki, jabłeczniki, żurek, bigos, pierogi, kartoflaki, kiełbasa, smalec, gomółki sera i osełki masła, pieczywo różnego rodzaju … i wiele innych pyszności!  A to wszystko dzięki lokalnym restauratorom, piekarni, cukierni i gospodyniom.

Licznie zgromadzeni: dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele stowarzyszeń, mali i duzi mieszkańcy miasta i okolic miło spędzili  DZIEŃ POLSKI w naszej szkole.

Dziękujemy Artystom:

Dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 3 i opiekunowi Pani Stanisławie Zagórskiej,

Uczniom z Zespołu Szkół w Chałupkach i opiekunowi Pani Renacie Sekrecie,

Przeworskiej Kapeli Podwórkowej „BEKA”,

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Urzejowicach,

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Studzieńczanki” w Studzianie,

Uczniom kl. I c Szkoły Podstawowej nr 2 i opiekunowi Pani Annie Rosół,

Zespołowi wokalnemu „Naaj”, Zespołowi wokalnemu z kl. III a i opiekunowi Pani Annie Dołhun.

Regionalne potrawy przygotowali:

Koło Gospodyń Wiejskich w Urzejowicach,

Restauracja „Leliwa” właściciele Pani Małgorzata Cach, Pan Adam Masztalerz,

Restauracja „Terapia” właściciel Pan Sebastian Jaskuła,

Restauracja „Rico” właściciele Państwo Elżbieta i Tomasz Panek,

Restauracja „Ratusz” Państwo Anna i Karol Zardzewiały,

Zakład Masarski w Markowej właściciel Pan Rafał Dźwierzyński

Piekarnia Rozbórz właściciel Pan Mieczysław Słoma

Cukiernia „U Eli” właściciel Pani Elżbieta Uchman

Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku – Panu  Bogdanowi Sebzdzie i   Panu Piotrowi Wajdzie, że nasze poczynania projektowe zawsze mogą liczyć na wsparcie i życzliwość.

 

Spotkanie integracyjne „Poznajmy się – DZIEŃ POLSKI” rozpoczęło realizację projektu „Otwarte Wrota” dzięki dotacji w ramach programu „Działaj Lokalnie” finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku. 

galeria 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.