"Uwolnić książkę" - happening czytelniczy PDF Drukuj Email

 

14.06.2017 r. został zorganizowany przez bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski happening czytelniczy "Uwolnić książkę!". Celem akcji była promocja książki i czytelnictwa oraz idei bookcrossingu wśród mieszkańców Przeworska. Uczniowie z klas: I a, II b, III c, IV-VI sp., VI c oraz grupa dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z opiekunami i rodzicami w barwnym pochodzie przeszła z SP 2 pod przeworski Ratusz, skandując przygotowane wcześniej hasła: "Raz, dwa, trzy, czytaj i Ty", "Czytać lubimy, książkami się dzielimy", "Żyję drukiem, nie facebookiem".
Dzieci z wychowawcami i rodzicami rozdawały przechodniom książki, zachęcając do ich czytania i przekazywania innym. Dziewczynki z kl. III b i III d uczęszczające do świetlicy szkolnej pod opieką pani Renaty Bondyry zaprezentowały taniec wiosenny oraz piosenkę "Żółta żaba żarła żur". Uczniowie klasy VI c - przygotowani przez wychowawcę panią Justynę Flis przedstawili "Rzepkę" Juliana Tuwima. Wspólnie czytano "Katar" Jana Brzechwy.
Happening cieszył się dużym zainteresowaniem Przeworszczan.

 galeria

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.