Wycieczka w Bieszczady PDF Drukuj Email
Uczniowie klasy VI b i V b z wychowawcą Danutą Krupińską oraz Marianem Pieniążkiem i Małgorzatą Mazerą podczas dwudniowej wycieczki w dniach 5-6 czerwca zwiedzili malownicze zakątki w Bieszczadach. Odbyliśmy wędrówkę Połoniną Wetlińską, podziwiając piękne widoki, a w Parku Linowym w Dołżycy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i popisać się sprawnością na powietrznych przeszkodach.  Zwiedziliśmy również klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu – ostatni bastion konfederatów barskich, do którego prowadzi malowniczy szlak, przy którym znajdują się stacje Drogi Krzyżowej z bardzo oryginalnymi rzeźbami. Z widokowej wieży klasztoru przy słonecznej pogodzie podziwialiśmy piękne krajobrazy nad Osławą. Gościliśmy również w Sanktuarium Matki Boskiej Zagórskiej z cudownym późnogotyckim obrazem „Zwiastowania NMP” - uroczym barokowym kościółku, którego historię przybliżył nam sympatyczny ksiądz Piotr. Na zakończenie zwiedziliśmy Rynek Galicyjski w Sanoku.                                                                                          

galeria                                                                                                                                               Danuta Krupińska

                               

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.