Wszystko zielone czyli jak jeść rzeżuchę? PDF Drukuj Email

Uczestniczący w projekcie Akademia Młodego Kucharza uczniowie klasy I a, II b i IV b 29 maja w ramach warsztatów kulinarnych wykonywali kanapki.  Część składników została przygotowana przez opiekunów, natomiast warzywa dzieci uczyły się kroić samodzielnie. Uczniowie skorzystali ze wzorów kanapek przygotowanych przez dietetyka na ilustracjach, sami jednak dobierali składniki i wycinali z nich odpowiednie kształty. Do kanapek wykorzystana została zielenina z uprawy na parapecie okiennym: szczypiorek, pietruszka naciowa i oczywiście rzeżucha. Przy tej okazji dzieci miały możliwość degustacji różnych sałat. Kolorowe i zdrowe kanapki szybko zniknęły z talerzy, zjedzone w ramach drugiego śniadania. W zajęciach  uczestniczyli rodzice: pani Anna Leja, pani Agnieszka Lech, pani Monika Wojdyło - Kowal oraz opiekunowie klas pani Agata Jurkiewicz, pani Anna Filip, pani Małgorzata Rybak – Bilska i pani Urszula Kuryło.

galeria

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.