Mamy swoje małe sukcesy PDF Drukuj Email

 

„ Uwierz w wartość  swojej pracy, swego trudu.

Tylko wtedy możesz normalnie żyć.”

            U dzieci niepełnosprawnych często dominuje przekonanie, że nic nie potrafią i nic im się nie udaje. Często takie poczucie wzbudzamy my nauczyciele, jeżeli nie potrafimy umiejętnie pracować z dziećmi mającymi specyficzne trudności w nauce lub po prostu pozostawiając je samym sobie ze względu na dobro całej klasy. Często nauczyciele mając takich uczniów w klasie nie zwracają uwagi na to, aby jak najwięcej  dziecko przyswoiło sobie wiadomości i umiejętności, lecz żeby je nie urazić, nie zniechęcić, pobłażają im, twierdząc, że i tak niczego nie są w stanie się nauczyć. Dzieci te nie potrzebują od nas litości i współczucia, potrzebują mądrego i cierpliwego nauczyciela, który potrafi stawiać przed nimi odpowiednie i właściwe wymagania.

galeria

Więcej…
 
Święto Szkoły PDF Drukuj Email

26 kwietnia nasza szkoła obchodziła święto patrona Hugona Kołłątaja. Obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem do Kościoła Parafialnego Św. Barbary, gdzie odbyła się Msza Święta. Mszę odprawił i wygłosił kazanie ojciec Dominik. W swojej homilii powiedział parę słów o patronie szkoły, zwrócił też uwagę na pracę nauczycieli oraz wpajanie przez nich odpowiednich wartości, dzięki którym nasi uczniowie są oddanymi obywatelami i patriotami oraz wartościowymi ludźmi. Po Mszy Św. wróciliśmy do szkoły , gdzie odbyła się uroczysta akademia ku czci naszego patrona. Wszyscy uczniowie prezentowali się szczególnie uroczyście ze względu na stroje galowe, w skład których wchodziły mundurki szkolne oraz kotyliony w barwach narodowych.

galeria

Więcej…
 
Światowy Dzień Ziemi PDF Drukuj Email

23.04.2013 r. w naszej szkole odbył  się apel pt. "Uczymy się segregować śmieci". Przygotowali go uczniowie z kl. II b (opiekun p. E. Kubaszek), II c (opiekun A. Rosół), I c (opiekun W. Zając) oraz p. K. Koterba.  Segregacja śmieci i likwidacja dzikich wysypisk to w obecnych czasach  bardzo ważne zagadnienie. Uczniowie przedstawili je w sposób praktyczny.

galeria

Więcej…
 
Pamięci pomordowanych na Wołyniu PDF Drukuj Email

 

„ Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma praw do przyszłości”

                                                                                                                 ( J. Piłsudski)

            22 kwietnia w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość jaką było uczczenie 70 rocznicy rzezi na Wołyniu.  Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Bogdan Sebzda, który serdecznie powitał licznie przybyłych gości. Wśród przybyłych byli burmistrz Miasta Przeworska Dariusz Łapa, przewodniczący RM Andrzej Rozpotyński, ojciec gwardian Marceli Gęśla, radny powiatu przeworskiego Jan Pieniążek, pracownik IPN – u mgr Artur Brożyniak, prezes miejskiego koła  ZK i BWP Julian Kamycki, pani prezes ZER i I Władysława Kula – Michno, mjr Bolesław Czajka, por. Paweł Mosiądz ( uczestnik walk z UPA), Tadeusz Gołdasz oraz pani harcmistrz Agnieszka Bernacka. Pan dyrektor wprowadził zebranych w problematykę tragicznych wydarzeń na Wołyniu. Następnie głos zabrał mgr Artur Brożyniak, który przedstawił krótki, ale bardzo interesujący wykład na ten temat. Nakreślił rys historyczny tamtejszych wydarzeń oraz przedstawił wydarzenia jakie rozegrały się w latach 1939 -  1944 na terenie Wołynia, Małopolski Wschodniej, Lubelszczyzny, Bieszczad.

galeria

Więcej…
 
Zwyczaje i tradycje wielkanocne PDF Drukuj Email

       Dnia 27.03.2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia przedstawiająca „Zwyczaje i tradycje wielkanocne”.

Przygotowali ją uczniowie z klasy III b (opiekun p. D. Paszkowska), III c (opiekun p. M. Kądziołka), II a (opiekun p. K. Dryś), oraz zerówkowicze (opiekun p. A. Bartnik).

galeria

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 85 z 90


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.