Nasza cegiełka na budowę studni w Sudanie PDF Drukuj Email

            4 grudnia w naszej szkole miało miejsce spotkanie z ojcem misjonarzem Krzysztofem Ziębikiem zaangażowanym  w budowę studni w Południowym Sudanie. W ubiegłym roku szkolnym cała społeczność szkolna włączyła się aktywnie w zbiórkę surowców wtórnych (makulatury i plastikowych butelek). Uzyskane ze sprzedaży tych surowców środki zostały przekazane na budowę studni.

Do niedawna dzieci z wioski Kajo – Keji w Sudanie Południowym, jednym z najbiedniejszych państw Afryki, po wodę chodziły do oddalonej o kilka km rzeki. Działo się to bardzo często kosztem czasu na naukę. Dzięki przeworskim wolontariuszom, placówkom i instytucjom  którzy ich wsparli, mają wreszcie studnię u siebie. Studnia nosi imię św. Andrzeja Boboli. Nazwa została wyryta  tabliczce przyczepionej do urządzenia. Obok niej znajduje się nazwa naszego miasta. Mieszkańcy tej wioski nie mają pojęcia gdzie leży Przeworsk, wiedzą, jedynie, że jest to w Polsce, a ta znajduje się  bardzo daleko.

galeria

Więcej…
 
Szlachetna paczka 2013 PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa nr 2 już po raz trzeci włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, nasze rodziny i sympatycy zaangażowali się w zebranie środków na najważniejsze potrzeby wybranej Rodziny. Samorząd Uczniowski w szkolnym sklepiku „Tuptuś” sprzedawał upieczone przez Mamy pyszne ciastka i placki – a dochód przeznaczył także na ten cel.

Udało się! – w paczkach znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy dla Rodziny. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy też radość prezentami spełniającymi marzenia.

                                                          Dorota Paszkowska

 

galeria

 
Zabawa andrzejkowa w klasie O „c” PDF Drukuj Email

Dnia 29 listopada 2013 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez wychowawców: panią Urszulę Łaniusz i pana Krystiana Sebzdę. Na początku wysłuchały wiersza poświęconego wróżbom oraz opowiadania o ludowej tradycji wróżenia w wigilię świętego Andrzeja.

galeria

Więcej…
 
Bezpieczny przejazd PDF Drukuj Email

Dnia 19 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas II-III i klas specjalnych z Naczelnikiem Sekcji Eksploatacji PKP
 Przeworsku Panem Jerzym Barańskim. Przeprowadził On prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Pan naczelnik wnikliwie przeanalizował zagrożenia i przedstawił zasady bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać, żeby uniknąć wypadku. Uczestnicy otrzymali książeczki edukacyjne pt. „Bezpieczny przejazd” z płytą CD, co pozwoli im utrwalić wiadomości zdobyte podczas spotkania. Dzieci wysłuchały prelekcji w dużym skupieniu, a na zakończenie miały okazję zadawać pytania, na które nasz gość chętnie odpowiadał.

 Dziękujemy Panu Jerzemu Barańskiemu za podnoszenie świadomości uczniów o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności w ruchu kolejowym oraz kształtowanie odpowiednich postaw już od najmłodszych lat.

galeria                                                                                                                                                                Anna Rosół

 
Wycieczka klasy O „C” do Rzeszowa PDF Drukuj Email

We wtorek, 26.11.2013r. oddział przedszkolny, pod opieką Pani Urszuli Łaniusz, oraz Pana Krystiana Sebzdy, udał się na wycieczkę do sali zabaw ,,Fantazja”, oraz kina Helios. Do Rzeszowa pojechaliśmy autobusem. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani i zaproszeni do wspólnej zabawy.

galeria

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 84 z 97


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.