Życzenia PDF Drukuj Email

Jest taki zmierzch
wśród
grudniowych, szarych dni,

kiedy w noc gwiazdka lśni.
Wigilii czas każe nam u stołu stać,
łamać opłatek, razem trwać.
A kiedy już ta pierwsza z gwiazd
zaświeci nam spoza chmur,
dzieje się cud co w każdym z nas

umie zburzyć jego własny mur.

 

 


 
Kiermasz Bożonarodzeniowy PDF Drukuj Email

,,Święta to szczególny czas, kiedy jedno serce podróżuje do wielu,, - pod tym hasłem odbył się kolejny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej nr 2 w Przeworsku. Celem kiermaszu była między innymi prezentacja stroików, ozdób choinkowych i kartek wykonanych ręcznie przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Więcej…
 
Razem damy radę.... PDF Drukuj Email

            10 grudnia w naszej szkole odbył się już tradycyjny Dzień Niepełnosprawnych.

Uczniowie klasy specjalnej IV – VI oraz klasy V c przedstawili krótki montaż słowno muzyczny traktujący o problemie niepełnosprawności.

3 grudnia 1992 r. został ustanowiony Dniem Niepełnosprawnych. Jest to dzień, w którym szczególnie mamy sobie uzmysłowić, że obok nas żyją miliony ludzi, dla których los okazał się mniej łaskawy i którzy potrzebują naszej pomocy.

W Polsce żyje ponad 6 milionów osób niepełnosprawnych. Stanowi to niemało, bo 15% ogółu naszego społeczeństwa. Proste sprawy takie jak wejście do sklepu , mieszkania w bloku dla niepełnosprawnego jest czasem rzeczą nierozwiązywalną.

Co to jest niepełnosprawność?

galeria

Więcej…
 
Szkolne Mikołajki u Kołłątaja PDF Drukuj Email

 „I Ty, i Ty, i Ty, i Ty - możesz zostać Świętym Mikołajem         

 I tym, i tym, i tym, i tym - co prezenty ludziom rozdaje…”

             Zgodnie ze starym obyczajem dnia 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza w domach grzeczne dzieci i rozdaje im prezenty.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku na długo przed oczekiwanym dniem dzieci starały się być grzeczne i jak co roku pisały do Świętego Mikołaja listy. Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień. Uczniowie klas 0 – 3 wraz ze swoimi wychowawcami oraz Dyrekcją Szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby powitać tego tak bardzo wyczekiwanego Gościa.

galeria

Więcej…
 
Wycieczka oddziału przedszkolnego O „ C ” do Ratusza w Przeworsku PDF Drukuj Email

W dniu 13 grudnia 2013 roku, uczniowie klasy O „C” wraz z wychowawcami: Panią Urszula Łaniusz i Panem Krystianem Sebzdą, zwiedzali przeworski ratusz oraz wystawę prac znanego artysty P. Henryka Cebuli. Prace o tematyce współczesnej, bardzo zaciekawiły dzieci, które z chęcią je oglądały. Maluchy miały okazję "wspiąć się" po schodach na wieżę ratuszową i podziwiać widoki Przeworska z góry. Pan przewodnik opowiedział dzieciom ciekawostki związane z naszym miastem. 

galeria

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 83 z 97


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.