Wycieczka do Kolbuszowej Drukuj Email

  

 

29 maja odbyła się wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej. W wycieczce wzięły  udział dzieci z zerówki 9 – godzinnej pod opieką pań: Urszuli Łaniusz, Katarzyny Siuśty oraz uczniowie klas specjalnych V – VI pod opieką pani Beaty Wajhajmer.

            Kolbuszowski Park Etnograficzny to jedno z ciekawszych miejsc w Gminie Kolbuszowa. Położony jest on na trasie ogólnopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej oraz na Szlaku Gniazd Rodowych Lubomirskich. Skansen w Kolbuszowej to osobliwe miejsce gdzie czas płynie jakby wolniej. Na powierzchni 30 ha znajduje się ponad 60 obiektów. Można tu w dwóch sektorach Lasowiaków i Rzeszowiaków zobaczyć piękno polskiej wsi z elementami typowymi dla obu grup etnograficznych. Jego otoczenie tworzą ogródki przydomowe, pola uprawne i staw oraz urokliwy potok Bukowiec. Zabudowa wkomponowana  w urozmaicony teren z zagajnikami, przypomina naturalny krajobraz.

 galeria

Więcej…
 
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień 25 maja. Z tej okazji uczniowie mieli szansę uczestniczyć w trzech konkursach: Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Konkursie Języka Niemieckiego oraz Konkursie Piosenki Angielskiej.

Organizatorkami konkursów były: p. Małgorzata Kolczak, p. Alicja Nowinowska, p. Elżbieta Kowalik, p. Karolina Koterba i p. Justyna Flis.

            W Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii Great Britain – Culture Test wzięło udział 10 uczniów klas szóstych. Pytania dotyczyły: kultury, zabytków, znanych postaci i miejsc, świąt i zwyczajów oraz symboli charakterystycznych dla Wielkiej Brytanii.

galeria

Więcej…
 
Wycieczka do Jarosławia PDF Drukuj Email

            18 kwietnia zerówka 9 godzinna oraz klasy specjalne I – VI wzięły udział w święcie  21 dywizjonu artylerii przeciwlotniczej  im. gen. dywizjonu Ludwika Zająca w Jarosławiu. Uroczystości święta dywizjonu w tym roku przypadły w XX rocznicę powstania dywizjonu i XV rocznicę otrzymania sztandaru przez jednostkę. Obchody rozpoczął o godzinie 13.00 uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście, a w tym między innymi Szef OPL 21 Brygady Strzelców Podhalańskich ppłk Dariusz KOWALSKI, Zastępca Burmistrza miasta i gminy Strzyżów – pan Waldemar GÓRA oraz przedstawiciele policji i straży pożarnej ze Strzyżowa – miasta które 15 lat temu ufundowało sztandar dywizjonowi.

galeria

Więcej…
 
222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email

galeria

 
Święto Flagi PDF Drukuj Email

 

            2 maja w naszym mieście miały miejsce uroczyste obchody Dnia Flagi. W tym dniu uczniowie naszej szkoły z logo szkoły oraz biało czerwonymi flagami i chorągiewkami przemaszerowali na Plac Mickiewicza. Tutaj nastąpiło uroczyste wciągnięcie na maszt flagi państwowej przez harcerzy pod komendą pani harcmistrz Agnieszki Bernackiej. Następnie głos zabrała pani Burmistrz Miasta Przeworsk Maria Dubrawska – Lichtarska, która przypomniała jak ważne są nasze symbole narodowe oraz krzewienie patriotyzmu od najmłodszych lat.

galeria

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687NastępnaOstatnie »

Strona 81 z 87


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.